قوطی چیست و کاربرد قوطی در ساختمان سازی چگونه است؟
قوطی چیست و کاربرد قوطی در ساختمان سازی چگونه است؟

ما در این مطلب در مورد کاربرد قوطی در ساختمان سازی صحبت خواهیم کرد. قوطی ها نوعی پروفیل با سطح مقطع مربع یا مستطیل و به صورت توخالی هستند. قیمت این محصول بسته به عوامل مختلفی چون ضخامت و ابعاد و طول و سایز متفاوت است و همچنین نوسانات ارز بر قیمت این محصول تاثیر گذاشته است. اگر شما نیز به دنبال این هستید که با یکی از رایج ترین وسایل فلزی که امروزه در صنعت ساختمان سازی از آن استفاده می شود آشنا شوید و از کاربردهای مختلف آن در این صنعت با خبر شوید، پیشنهاد می کنیم این مطلب را تا انتها مطالعه کنید. با ما همراه باشید.

همان طور که می دانید امروزه در صنعت ساختمان سازی از تجهیزات و وسایل مختلف فلزی استفاده می شود که هر کدام از این وسایل مدل ها و انواع مختلفی دارند و بسته به نوع و مدل خود کاربردی خاص دارند. یکی از رایج ترین وسایل فلزی که امروزه به وفور در صنعت ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرد قوطی پروفیل است. در واقع از آنجایی که قوطی پروفیل در این صنعت کاربردهای متنوعی دارد ما تصمیم گرفتیم که در این مطلب به معرفی کاربرد قوطی در ساختمان سازی بپردازیم.

قوطی چیست و کاربرد قوطی در ساختمان سازی چگونه است؟

همان طور که در بالا نیز اشاره نمودیم قوطی ها پروفیل هایی هستند با سطح مقطع مستطیلی یا مربعی که به صورت توخالی می باشند. بدون اغراق می توان گفت که قوطی پروفیل یکی از پرکاربردترین سازه های فلزی در صنعت ساختمان سازی است. البته این سازه علاوه بر صنایع ساختمانی در صنایع مختلف دیگری چون صنایع خودروسازی، پزشکی و عمران و شهرسازی و نظامی و ... نیز کاربرد دارد.

ویژگی های منحصربه فرد قوطی پروفیل مثل مقاومت و استحکام بالا، قابلیت جوش پذیری خوبی که دارد، قابلیت فرم و شکل پذیری عالی که دارد و کیفیت سطحی مناسب سبب استفاده زیاد و کاربرد قوطی در ساختمان سازی و سایر صنایع شده است. پروفیل هایی که در صنعت ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرند انواع مختلفی دارند. از جمله انواع پروفیل مورد استفاده در ساختمان سازی می توان به پروفیل نورد گرم و پروفیل نورد سرد و پروفیل مرکب اشاره کرد. پروفیل نورد گرم قوطی شکل است و ساخته شده از شمش فولادی است که این پروفیل همان قوطی پروفیلی است. نورد سرد ناودانی شکل است و پروفیل مرکب نیز از اتصال چندین پروفیل سرد تولید می شود.