آشنایی با بخاری گودال آتش (fire pit) و روش ساخت آن
آشنایی با بخاری گودال آتش (fire pit) و روش ساخت آن

آشنایی با بخاری گودال آتش (fire pit) و روش ساخت آن، یک فضای دلپذیر را برای استراحت و آرامش در فضای باز با گودال آتش ایجاد کنید. از گذشته تا به امروز انسان ها علاقه خاصی دارند که جمع های خانوادگی و دوستانه خود را در کنار گرما و زیبایی آتش بگذرانند و با تعریف کردن خاطرات و داستان های روزمره در کنار یکدیگر و دور آتش ساعاتی را به خوشی سپری کنند. گودال آتش مکانی را برای استراحت و گذراندن زمان در کنار گرما و نور زیبای آتش را فراهم می کند. جای هیچ تعجبی نیست که اکثر کسانی که خانه حیاط دار دارند به این موضوع علاقه خاصی نشان می دهند. این بخاری هیزمی می تواند یک فضای عاشقانه و شاعرانه ای را برای شما فراهم کند.

یک ایده برای بخاری گودال آتش داشته باشید

برای چه چیزی گودال آتش را می خواهید؟ برای گذراندن جمع های خانوادگی یا برای گرم کردن شب های سرد و یا حتی برای درست کردن یک کباب خوشمزه می توانید از آن استفاده می کنید.

مکان درستی را برای بخاری گودال آتش انتخاب کنید

پس از آنکه شما کاربرد گودال آتش را انتخاب کردید، حال زمان آن رسیده که مکانی مناسب را برای ایجاد یه گودال آتش ارزیابی و انتخاب کنید. اگر حیاط بزرگی دارید یک گوشه مناسب و امن را برای گودال آتش انتخاب کنید. قبل از ساخت یک گودال آتش، یک سری پارامترها را در محیط حیاط درنظر گرفته و چک کنید، تا مشخصات و محیطی مناسب را انتخاب کنید. یک نقطه از حیاط را انتخاب کنید که از خانه، درختان، عناصری که قابل اشتعال و خطرناک هستند دور باشد. همینطور در نظر بگیرید که جهت وزش باد تا چه اندازه دود را به سمت خانه شما هدایت می کند. گودال آتش را در فضایی قرار دهید که زمین کاملا مسطح باشد و بتوانید فاصله صندلی های اطراف آن به فاصله 2.5 متر و فاصله تا درخت و خانه و عناصر قابل اشتعال و خطرناک 4 متر باشد.

یک طرح برای بخاری گودال آتش انتخاب کنید (سفارشی، پیش ساخته، قابل حمل)

گودال آتش می تواند در انواع سفارشی، پیش ساخته باشد و یا اگر فضای محدودی دارید میتوانید آن را به صورت قابل حمل و جابجایی درست کنید. تمام این موارد در انواع، اندازه و اشکال مختلفی وجود دارد. ولی به صورت جامع  در دو نوع روی زمین و داخل زمین ساخته می شود. ولی آنچه که انتخاب میکنید بستگی به سلیقه شما فضای موجود، مکان انتخابی و بودجه شما دارد.

مراحل ساخت بخاری گودال آتش

سنگ فرش ها را در یک دایره تقریبی گودال قرار داده و اندازه بگیرید. ابعاد حفره آتش باید در ابعاد حدودا 1 تا 1.5 متر قطر داشته باشد. سپس یک گودال به عمق 40 سانتی متر حفاری کنید. سنگ ها را دور گودال بچینید تا به فاصله 30 سانتی متر از سطح زمین ارتفاع پیدا کند. داخل دیواره ای که با سنگ فرش ها درست کرده اید را با سیمان به ضخامت 10 سانتی متر ایجاد کنید. یا می تواننید یک رینگ فلزی ضد آتش را بجای آن داخل حفره بگذارید.