انتخاب کابینت، کفپوش و سینک مناسب چه تاثیری در طراحی آشپزخانه دارد

انتخاب کابینت، کفپوش و سینک مناسب چه تاثیری در طراحی آشپزخانه دارد، انتخاب کابینت، یکی از مهم ترین نکات در طراحی آشپزخانه است. همچنین انتخاب یک کفپوش مناسب و یک سینک مناسب شما را در طراحی دکوراسیون یک آشپزخانه زیبا کمک خواهد کرد. در این مقاله قصد داریم به نکاتی که در انتخاب این سه پارامتر باید به آنها توجه کنید بپردازیم. با ما همراه باشید.

انتخاب کابینت مناسب

مهم ترین نکته ای که در طراحی آشپزخانه باید به یاد داشته باشید، انتخاب کابینت مناسب می باشد. کابینت از جمله مهم ترین المان هایی است که در طراحی آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرد و انتخاب صحیح آن از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.

امروزه انواع مختلفی از کابینت ها که در ساخت آن ها از متریال متفاوت استفاده شده و در قیمت های مختلف قابل خریداری هستند، وجود دارند. برای مثال انواع کابینت های چوبی، هایگلاس، ممبران و ام دی اف از جمله کابینت هایی هستند که می توانید در طراحی آشپزخانه مورد استفاده قرار دهید.

کابینت تیره رنگ

استفاده از رنگ های تیره در طراحی آشپزخانه های کوچک چندان توصیه نمی شود. اما اگر انجام این کار به خوبی صورت پذیرد می تواند نتیجه خوبی داشته باشد. برای مثال استفاده از کابینت های تیره رنگ که نمایی براق دارند می تواند ایده خوبی برای استفاده باشد. در کنار استفاده از این کابینت باید به فکر استفاده از رنگ های متالیک مانند طلایی، نقره ای و رزگلد نیز باشید.

کابینت براق مدرن

استفاده از کابینتی که از سطح براق برخوردار است، می تواند ایده خوبی برای استفاده در طراحی آشپزخانه کوچک باشد. به کارگیری کابینتی با این ویژگی مانند کابینت هایگلاس، در طراحی آشپزخانه های مدرن به شما کمک خواهد کرد. در کنار استفاده از این کابینت به فکر استفاده از المان های مات نیز باشید. این ترکیب بدون شک نمایی زیبا ایجاد می کند.

انتخاب کفپوش مناسب

استفاده از یک کفپوش مناسب در طراحی آشپزخانه کوچک می تواند نکته مهم و حائز اهمیتی باشد. استفاده از کفپوشی که از رنگ های سیاه و سفید در طراحی آن استفاده شده است، نه تنها در زیبا سازی فضای آشپزخانه، بلکه در ایجاد بافت در این فضا نیز می تواند به شما کمک کند. استفاده از چنین کفپوشی در انواع طراحی ها امکان پذیر می باشد و می توان در کنار سایر رنگ ها از آن استفاده کرد.

انتخاب سینک مناسب

انتخاب سینک مناسب نیز از جمله عوامل تاثیرگذار در زیبایی آشپزخانه محسوب می شود. سینک ظرفشویی انواع مختلفی داشته و شما می توانید با توجه به سبک طراحی نمونه ای مناسب از آن ها را انتخاب نمایید. اگر فضای آشپزخانه این اجازه را به شما می دهد بهتر است از انواع سینک های بزرگ در آشپزخانه استفاده نمایید. استفاده از چنین سینکی می تواند آن را به نقطه کانونی در اتاق تبدیل نماید.

علاوه بر این موارد، رنگ آشپزخانه نیز در دکوراسیون آن نقش اساسی دارد. ما در مقاله رنگ ها چه نقشی در طراحی و دکوراسیون آشپزخانه دارند به بررسی این مورد نیز پرداخته ایم.