برای طراحی اشکال و ابعاد مختلف آشپزخانه از چه ایده هایی می توان استفاده کرد
برای طراحی اشکال و ابعاد مختلف آشپزخانه از چه ایده هایی می توان استفاده کرد

برای طراحی اشکال و ابعاد مختلف آشپزخانه از چه ایده هایی می توان استفاده کرد، در این مطلب قصد داریم ایده هایی را برای طراحی آشپزخانه متناسب با شکل و ابعاد آن مطرح کنیم. اگر شما نیز یک آشپزخانه کوچک یا بزرگ دارید، پیشنهاد می کنیم این مطلب را تا انتها مطالعه کنید.

ایده های طراحی آشپزخانه

  • طراحی آشپزخانه بزرگ

بدون شک طراحی آشپزخانه های بزرگ نسبت به انواع کوچک تر آن ها آسان تر می باشد. اگر فضای آشپزخانه بزرگ باشد، به شما این امکان را می دهد که به راحتی از فضای آن برای آشپزی و هم نشینی با خانواده استفاده کنید. در طراحی آشپزخانه های بزرگ این امکان برای شما وجود دارد که از رنگ های تیره برای طراحی آشپزخانه استفاده نمایید، چرا که انجام این کار باعث ایجاد هرج و مرج در فضای آشپزخانه نخواهد شد.

  • طراحی آشپزخانه کوچک

اگر شما در دسته افرادی هستید که آشپزخانه ای کوچک در اختیار دارید، بدون شک به مشکلاتی که در هنگام طراحی آن ممکن است برای شما پیش آید، واقف هستید. طراحی آشپزخانه کوچک نسبت به آشپزخانه بزرگ با چالش بیش تری رو به رو می باشد و در انتخاب المان و اجرای طراحی آن باید هوشمندانه عمل کنید.

آن چه در طراحی آشپزخانه کوچک حائز اهمیت می باشد، ایجاد فضایی باز و به دور از هرج و مرج می باشد. استفاده از تنها یک رنگ در طراحی آشپزخانه های کوچک نکته مهمی است که می تواند در اجرای این ایده کمک کند. به کارگیری ایده های ساده، انتخاب رنگ مناسب مانند رنگ های خنثی نیز می توانند ایده های خوبی در این زمینه باشند. عدم ایجاد هرج و مرج و استفاده از وسایل زیاد نکته مهمی است که باید در طراحی آشپزخانه های کوچک به یاد داشته باشید.

  • طراحی آشپزخانه لوکس

طراحی یک آشپزخانه بزرگ و لوکس یکی از سخت ترین طراحی ها در دکوراسیون داخلی تلقی می شود. طراحی یک آشپزخانه لوکس چیزی فراتر از انتخاب کابینت و کانتر گران قیمت می باشد و با شروع انجام این کار به طور قطع متوجه این مساله خواهید شد.

زمانی که به دنبال انتخاب کابینت لوکس هستید، بهتر است بیش ترین بودجه ای که می توانید برای انجام این کار صرف کنید را در نظر بگیرید. در طراحی آشپزخانه های لوکس، استفاده از کابینت های لوکس اولین نکته ای است که باید در ایجاد تغییر در آشپزخانه در نظر داشته و از انواع با کیفیت، بادوام و لاکچری استفاده کنید. لوکس ترین انواع کابینت ها آن هایی هستند که از چوب درخت گردو برای ساخت آن ها استفاده شده است. همچنین کابینت ممبران و هایگلاس از شیک ترین کابینت ها محسوب می شوند.

  • طراحی آشپزخانه ال شکل

هنگام طراحی دکوراسیون آشپزخانه باید به مکان قرارگیری سه المان اصلی سینک ظرفشویی، اجاق گاز و یخچال فریز که مثلث طلایی نام دارد توجه نمود. یک کدبانوی خانه دار باید به راحتی بتواند از این تجهیزات استفاده کند، بدون آن که دچار زحمت شود. این قانون در تمام آشپزخانه ها خصوصاً آشپزخانه های ال شکل باید رعایت شود، از این رو طراحان همواره آن را مد نظر قرار می دهند. امروزه آشپزخانه های ال شکل از محبوب ترین طرح های آشپزخانه محسوب می شود.

این سبک اغلب با یک کانتر، جزیره یا میز ناهارخوری کوچک طراحی می شود و علاوه بر ایجاد فضایی مطلوب برای استفاده، سطح وسیعی را برای انجام فعالیت های آشپزی و غذاخوردن فراهم می کند. فضای آشپزخانه ال، موقعیت بیشتری را به منظور چیدمان در اختیار طراح قرار می دهد و می توان تعداد کابینت های بیشتری را در این محل نصب نمود.