رنگ ها چه نقشی در طراحی و دکوراسیون آشپزخانه دارند
رنگ ها چه نقشی در طراحی و دکوراسیون آشپزخانه دارند

رنگ ها چه نقشی در طراحی و دکوراسیون آشپزخانه دارند، آیا تا به حال به استفاده از رنگ های مکمل در طراحی آشپزخانه فکر کرده اید؟ بدون شک استفاده از رنگ های مکمل در طراحی آشپزخانه می تواند در ایجاد جذابیت دیداری به شما کمک کند. برای این کار باید از دو رنگ مکمل که در کنار یکدیگر هارمونی زیبایی ایجاد می کنند، استفاده نمایید. در استفاده از رنگ ها جسارت داشته باشید و از رنگ هایی با کنتراست بالا استفاده کنید. در این مقاله قصد داریم به موضوع رنگ مناسب در طراحی آشپزخانه بپردازیم. با ما همراه باشید.

استفاده از رنگ مناسب در طراحی آشپزخانه

استفاده از رنگ سفید

استفاده از رنگ سفید در طراحی آشپزخانه کوچک یکی از بهترین گزینه هایی است که می توانید انتخاب نمایید، چرا که این رنگ در بزرگ تر و روشن تر نشان دادن فضای آشپزخانه به شما کمک خواهد کرد. نکته مهمی که در استفاده از رنگ سفید در طراحی آشپزخانه باید به یاد داشته باشید، استفاده از المانی با رنگ غالب می باشد. به کارگیری این روش از ایجاد فضایی یکنواخت جلوگیری به عمل می آورد.

استفاده از رنگ خاکستری

اگر تصمیم به استفاده از رنگ خاکستری در طراحی آشپزخانه دارید، پیشنهاد ما استفاده از انواع مختلف طیف های این رنگ در کنار یکدیگر می باشد. استفاده از المان و رنگ هایی که در کنار این رنگ کنتراست ایجاد کند نیز می تواند در زیبایی آشپزخانه نقش داشته باشد. استفاده از این رنگ می تواند در بزرگ تر نشان دادن فضای آشپزخانه به شما کمک کند. بکارگیری طیف روشن این رنگ باعث ایجاد حس سرزندگی در فضای آشپزخانه می شود.

استفاده از رنگ آبی

استفاده از طیف تیره رنگ آبی در کنار المان های چوبی مانند کابینت و کفپوش چوبی با ایجاد کنتراستی زیبا می تواند نمای بسیار منحصر بفردی در آشپزخانه ایجاد نماید.

استفاده از رنگ زرد

رنگ زرد یکی از پرطرفدار ترین رنگ ها در طراحی آشپزخانه محسوب می شود. استفاده از این رنگ باعث روشنایی فضا می شود و به همین خاطر از طیف های مختلف این رنگ در طراحی آشپزخانه استفاده می شود. از این رنگ می توان برای صندلی های آشپزخانه، لوازم تزئینی، کانتر و دیگر المان ها استفاده کرد. استفاده از رنگ زرد برای کانتر و کابینت ها یکی از راهکارها برای دستیابی به آشپزخانه ای رویایی می باشد. اگر تصمیم به استفاده از کابینت های زرد رنگ دارید، بهتر است استفاده از کابینت هایگلاس را فراموش نکنید.

این امکان وجود دارد که برای کابینت از رنگ های دیگری که با رنگ زرد تطابق دارند، استفاده کرده و از رنگ زرد برای المان های دیگر مانند لوازم تزئینی استفاده نمایید. یکی دیگر از راهکارها، استفاده از رنگ زرد برای کانتر آشپزخانه می باشد.

استفاده از رنگ سیاه

توجه به جزئیات نکته مهمی است که در انواع طراحی های داخلی باید به آن توجه داشته باشید. استفاده از المان های سیاه رنگ در طراحی آشپزخانه های کوچک در کنار رنگ های روشن می تواند ایده خوبی باشد.

 

استفاده از تم رنگی در طراحی آشپزخانه

در صورتی که تمایل به استفاده از رنگ های مختلف در طراحی آشپزخانه دارید، بهتر است از رنگ هایی که با یکدیگر تطابق دارند استفاده کرده و در جهت ایجاد تعادل در فضای آشپزخانه از رنگ های خنثی مانند رنگ سفید یا خاکستری نیز در کنار آن ها استفاده نمایید.

برای مثال استفاده از رنگ هایی مانند زرد، نارنجی و سبز می تواند نمای زیبایی ایجاد نماید. پیشنهاد ما استفاده از این ایده در طراحی آشپزخانه های بزرگ می باشد و بهتر است برای طراحی آشپزخانه های کوچک از رنگ های خنثی استفاده نمایید، چرا که استفاده از رنگ های خنثی با طیف روشن می تواند در بزرگ تر نشان دادن فضای آشپزخانه به شما کمک کند.